פודיק - Foodik

טיפים לאחסון נכון של מזון יבש

שתפו:
עודכן ב- 6 באוקטובר 2022
6535 צפיות

מזון יבש הוא חלק בלתי נפרד מהתזונה שלנו, ואנו משלבים אותו כמעט בכל מאכל שאנו מכינים. בין המזונות היבשים נמנים קטניות שונות, אורז, סוכר וקמח. בניגוד למוצרים אחרים, כמו חלב וירקות, שמחזיקים מעמד ימים ספורים, את המזון היבש ניתן לאחסן לשבועות ואף לחודשים. בדרך כלל, ניתן לשמור מזון יבש לתקופה של עד שנה. הוא עמיד יותר ממוצרי מזון אחרים ולרוב אינו דורש קירור, אך בכל זאת חשוב לדעת כיצד לאחסן אותו בצורה נכונה, שתשמור על טריותו ואיכותו לאורך זמן. "פודיק" כאן כדי לשתף אתכם בכל הטיפים לאחסון נכון של מזון יבש.

הנה ארבעה כללים חשובים, שיעזרו לכם לשמור על כל סוגי המזון היבש בפני עובש, פטריות ומזיקים:


אחסנו בסביבה יבשה:
כדי לשמור על המזון שלכם בפני עובש, חשוב לאחסן אותו במקומות יבשים ככל הניתן. הרחיקו את המזון שלכם מברזים, צינורות, אזורים מעופשים או כל מקום בעל לחות גבוהה.

אחסנו במקום קריר:
ככל שמקום האחסון יהיה קר יותר, כך יפחתו הסיכויים שהמזון שלכם ייפתח עובש ופטריות או יהיה חשוף לחיידקים. אתם יכולים לאחסן מזון יבש בטמפרטורת החדר, אך מומלץ מאד לאחסן במקרר ובמקרים מסוימים אפילו במקפיא. אם אתם מאחסנים בארונות, וודאו שהארונות אינם גובלים במכשירים הפולטים חום, כמו מקרר, תנור או מדיח כלים.
הקפאת המוצרים יכולה להועיל גם בהרחקת מזיקים מהמזון. ישנם חרקים המסוגלים להטיל את ביציהם במזון מבלי שנשים לב. כדי להרוג את הביצים לפני בקיעתן, יש להקפיא אותן לתקופה של 30 יום.

אחסנו הרחק ממקור אור:
אור השמש הוא חלק בלתי נפרד מתהליכים ביולוגיים רבים, ביניהם גם התפתחות פטריות ועובש. לכן, חשוב לאחסן את המזון היבש הרחק ממקור אור, במקום אחסון מוצל.

אחסנו במיכלים אטומים:
גם אוויר הוא גורם העלול לעודד התפתחות של עובש, כיוון שהוא מכיל לחות. החמצן שבאוויר מעודד גם תהליכי חמצון. כדי לצמצם את פגעי האוויר, מומלץ לאחסן את המזון היבש במיכלים אטומים מזכוכית. השתדלו למלא את המיכל עד הסוף כדי לצמצם כמה שניתן את כמות האוויר במיכל. מיכלי הזכוכית האטומים יהיו גם יעילים כנגד עכברים ומכרסמים אחרים.

כל סוג מזון הוא בעל תכונות ייחודיות לו ולכן, קיימים מספר הבדלים באופן האחסון של כל מוצר מזון. ריכזנו עבורכם כמה טיפים לאחסון נכון של מוצרים נבחרים:

כל סוגי הקמח:
בדרך כלל, קמחים מחזיקים מעמד לתקופה של עד שנה. מומלץ לאחסן את הקמח בהתאם למידת השימוש בו. אם אתם מתכננים להשתמש בקמח מדי שבוע, כדאי לאחסנו במיכל אטום בארון או במזווה. כך, הקמח יישאר טרי ונגיש לחודש. אם אתם גרים ליד הים או באזור לח במיוחד, מומלץ לאחסן את הקמח במיכל אטום במקרר. הוציאו אותו כשעה לפני השימוש כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. אם אינכם מתכוונים להשתמש בקמח בזמן הקרוב, ניתן להקפיא אותו ולהוציאו לילה לפני השימוש.
אם רכשתם קמח מלא או קמח אגוזים, אלו בדרך כלל בעלי תוקף קצר יותר ולכן, מומלץ לאחסנם בכל מקרה במקרר או במקפיא במיכל אטום ולא בארון או במזווה.

אורז וקטניות:
מומלץ לשמור במיכלים אטומים. לרוב, חרקים אינם פוגעים במזונות הללו.

אגוזים ופיצוחים:
מומלץ לאחסן אגוזים ופיצוחים במיכלים אטומים בארון או במזווה, במקום קריר וחשוך. ניתן לאחסן במקרר, אך במקרה הזה יש לפקוח עליהם עין ולראות שהם אינם מפתחים עובש. אגוזים ופיצוחים נשמרים היטב בטמפרטורה שנעה בין 10 ל-15 מעלות.

עשבי תיבול ותבלינים:
חשיפה לאור, אוויר ולחות עלולה לפגוע בשמנים העדינים ובטעם של עשבי תיבול ותבלינים. לכן, מומלץ לאחסן אותם במיכלים אטומים ובמקום חשוך. אם תרצו, תוכלו גם לשמור אותם בהקפאה. במקפיא התבלינים שומרים על טריותם לאורך זמן וגם אינם דורשים הפשרה, כיוון שהם טינם קופאים.

סוכר:
סוכר הוא בעל אחוזים גבוהים של לחות, כך שכדאי לאחסן אותו במיכל אטום כדי למנוע חשיפה לאוויר. סוכר לבן נשמר היטב במקום יבש וקריר. סוכר חום ניתן לשמור במקום קריר ויבש או להקפיא. מומלץ להוסיף פרוסות לימון טרי למיכל שבו אתם מאחסנים את הסוכר החום כדי לשמור על הטריות.

שמרים:
אם רכשתם שמרים טריים, יש לאחסן אותם במקרר. שמרים יבשים יש לאחסן במקום חשוך, קריר ויבש, למשל בארון. אם אתם נמצאים במקום עם לחות גבוהה או חום גבוה, מומלץ לאחסן את השמרים היבשים במקרר.
חשוב לשמור על הטריות של השמרים, כיוון ששמרים לא טריים אינם יעילים. כדי לבדוק אם השמרים טריים, ערבבו אותם בחצי כוס מים חמימים עם כפית סוכר והשאירו אותם בתוך המים למשך כעשר דקות. השמרים טריים אם נוצר קצף על פני המים.

סילאן ודבש:
לפני הפתיחה, ניתן לאחסן את הסילאו או הדבש במזווה או בארון. לאחר הפתיחה, יש לאחסנם במיכלים אטומים במקרר.

אבקת סודה:
יש לשמור את אבקת הסודה במיכל או בשקית אטומה, כדי שהיא לא תספוג ריחות שונים..כדי לבדוק את טריות אבקת הסודה, ערבבו כחצי כפית אבקה עם טיפת חומץ. אבקת הסודה טרייה אם מתחיל בעבוע.

אבקת אפייה:
לא תמיד אנו משתמשים בכל כמות אבקת האפייה, שמגיעה בשקית. לכן, כדי לשמור על אבקת האפייה הנותרת, הכניסו אותה לשקית אטומה נוספת והניחו אותה בארון במטבח. כדי לבדוק את טריות האבקה, הכניסו רבע כפית אבקה לרבע כוס מים חמים, ערבבו ובדקו האם המים מתחילים לבעבע. אם כן, מדובר באבקת אפייה טרייה.

שוקולד:
שוקולד חלב יכול להישמר לתקופה של עד שמונה חודשים, בעוד ששוקולד מריר אינו מתקלקל לעולם. בתחילה, יש לאחסן את השוקולד בארון יבש וקריר. לאחר פתיחת האריזה, מומלץ להכניס את קוביות השוקולד הנותרות לשקית אטומה ולאחסן במקרר או במקפיא.

אנו בטוחים שהטיפים הללו יעזרו לכם לאחסן את המזון שלכם בצורה נכונה יותר ולשמור על הטריות שלו לאורך זמן.

כתבו לנו

הניוזלטר של פודיקהניוזלטר של פודיק

קבלו למייל מתכונים חדשים וכתבות מעניינות

check_http_searchstring_elasticode_co_il